دانلود برنامه استیم Steam

استیم چیست ؟

قبل از به وجود اومدن استیم خود کمپانی سازنده یعنی Valve Corporation توی اپدیت بازیهای آنلاینش خیلی مشکل داشت ، یکی از بازی های خیلی معروف این کمپانی کانتر هستش!

ارائه کردن پچ های جدید باعث میشد گیمرها تا چند روز نتونن بازی کنن ، بعد از این کمپانی Valve تصمیم گرفت یه پلتفرمی رو درست کنه که بازی ها رو به صورت خودکار آپدیت کنه و یه جورایی از تقلب کردن توی بازی ها هم جلوگیری کنه.

توی نظرسنجی که از کاربر ها توی سال 2002 انجام شد ، متوجه شداند که حدود 75 درصد کاربرا به اینترنت پرسرعت دسترسی دارند.از اینجا فهمیدن که اونا میتونن از طریق اینترنت بازی ها رو زودتر به دست کاربرا برسونن . بعد از همکاری هایی که با کمپانی ها معروف نظیر مایکروسافت ، یاهو و ریل نتورک داشتن تونستن این رویا رو به حقیقت تبدیل بکنن.

استیم برای مک

مراسم عمومی برای توسعه دهندگان بازی برگذار کردند در تاریخ مارچ 2002 تا به اونا نشون بدن که با استیم چقدر راحت میشه بازی هاشون رو با این پلتفرم مطابقت بدن. توی این زمینه با کمپانی های معرفی مثل Gamespy و AT&T همکاری داشته.

در نسخه بتا حدود 300 هزار نفر داشتن ازش استفاده میکردن تا این که نسخه نهایی در سال 2003 منتشر شد. جالب بدونید برای استفاده از بازی کانتر شما مجبور بودید از استیم استفاده کنید. و از طرفی دیگه هم نیازی به انجام مراحل نصب و کارای اینجوری نبود فقط با یه کلیک !

گروه های استیم

شاید بشه موفقیت اصلی استیم رو توی سال 2005 دید با بازی RagDoll Kungfull .تقریبا تمامی بازی ها توی استیم قابل دانلود بودن . برخی از معروف ترین توسعه دهنده های بازی مثل Id Software و کپکام شروع کردن به منتشر کردن بازیهاشون روی استیم . در سال 2007 استیم 13 میلیون کاربر و 150 عنوان بازی برای فروش داشت .

خود استیم یه سرویس داره که میتونید داخل بازی با شبکه هایی اجتماعی که دارید مچ برگذار کنید . با دوستاتون در حین بازی چت کنید صوتی و از طریق متن .شما میتونید دوستاتون رو به بازیتون دعوت کنید و  قبیله یا گروه با هم تشکیل بدید .

کلمه استیم به چه معناست

جالب بدونید خود کلمه استیم مخفف چندین تا کلمه هستش ! Science دانش Technology فناوری Engineering مهندسی Art هنر و Math که میشه ریاضی ! حجم فایل 388 مگابایت.

 

یه نگاه به اینا هم بندازجدیدتـرین ها